ZMIANA – PŁYWANIE!

 ZMIANA – PŁYWANIE 

Drodzy uczestnicy, z przykrością zawiadamiamy, że ze względu na występowania bakterii cerkarii w Berzdorfer See, jesteśmy zmuszeni do odwołania etapu pływackiego. Po wielu konsultacja z sanepidem, z bólem serca podjęliśmy tą decyzje, mając na uwadze głównie Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jednocześnie informujemy, iż zamiast pływania planujemy przeprowadzić dodatkowy etap biegowy, choć ostateczny kształt wyścigu jest obecnie w trakcie konsutlacji ze służbami. Rozważamy też inne rozwiązania aby móc jednak rozegrać etap pływacki.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami i do wtorku poinformujemy Was o ostatecznych decyzjach. Liczymy na Wasze zrozumienie i mamy nadzieję, że mimo wszystko z radością przyjedziecie do Zgorzelca.

AKTUALIZACJA 9 lipca 2018:

Obecnie jesteśmy na etapie ustaleń i konsultacji ze służbami: policja, zarządcy dróg, zarządcy Witki, właściciele terenów, urząd marszałkowski, starostwo powiatowe, miasto, Platforma Sportów Wytrzymałościowych, THC promil, o tym jak przebiegać będą zawody DP Triathlon Zgorzelec. Rozpatrujemy dwie możliwości: pływanie w Witce lub Duathlon. Dziś do końca dnia lub jutro poinformujemy o ostatecznych możliwościach i ustaleniach. Uwierzcie, że wszelkie zmiany dokonywane w ostatniej chwili, nie pomagają nam w przygotowaniach, a także rozwiązania z pozoru oczywiste często takimi nie są.

P.S. Tak czy inaczej strefa finishera, z browarami, lodami i basenem będzie na stadionie!

Udostępnij ten wpis: