Opis zawodów

Wydawać by się mogło, że impreza w Zgorzelcu to logistyczny koszmar. Na szczęście, jako organizator, robimy wszystko by zawodnicy w ogóle tego nie odczuli. Start i T1 w Niemczech, T2 i meta w Zgorzelcu, może sprawiać wrażenie problematycznych jednak postaramy się wyjaśnić jak będą wyglądać nasze udogodnienia.

Pakiety należy odbierć przy stadionie miejskim w Zgorzelcu, na którym znajduje się strefa T2. Po odbiorze pakietów zostawiamy w niej rzeczy potrzebne nam na etapie biegowym. Następnie każdy z zawodników musi przetransportować swój rower (we własnym zakresie) do strefy T1 położonej tuż przy Berzdorfer See. Zapewniamy transport dla zawodników i kibiców, przed, w trakcie i po zawodach (jedynie osoby, bez rowerów). Nawet jeśli do T1 udasz się autem sam, i nie będzie miał kto nim wrócić w trakcie zawodów do Zgorzelca, nie martw się, po zawodach na spokojnie zawieziemy Cię do T1, gdzie czekać będzie na Ciebie Twoje auto.

Sam etap pływacki będzie wyglądał jak na większosci zawodów. Rozpocznie się na brzegu jeziora, i do pokonania będziecie mięli jedną lub dwie pętle po planie trójkąta, opływając 3 główne bojki nawigacyjne lewym barkiem (zależnie od dystansu). Wychodzimy z wody w miejscu w którym do niej wchodziliśmy po czym czeka nas super mega krótki dobieg do strefy T1, w której należy zostawić wszystkie rzeczy zbędne na etapie kolarskim, ubrać kask, zabrać rower i rozpocząć etap kolarski. Jedziemy w kierunku Zgorzelca. Co najważniejsze – nie przejmujecie się pozostawionymi rzeczami w strefie zmian. Gdy już wszyscy ukończą etap pływacki, wolontariusze zapakują wszystkie kuwety z waszymi rzeczami, które zostaną przewiezione do Zgorzelca. Po zawodach odbierzecie swoje rzeczy przy stadionie, więc nie musicie wracać po nie nad jezioro.
Sam etap kolarski mierzy 20km lub 40km w zależnosci od wybranego dystansu. Uczymy się na błędach i nie chcemy popełniać tych z edycji poprzednich. Trasa kolarska jest znacznie bezpieczniejsza, lepsza jakościowo, a zawody odbywają się przy zamkniętym ruchu. DP Triathlon Zgorzelec to też jedna z niewielu imprez w Polsce rozgrywana w formule z draftingiem. Tym samym zabronione jest korzystanie z rowerów czasowych, jak i lemondek zamontowanych na rower szosowy. Wszystko po to, by jazda w grupie była jak najbardziej bezpieczna. Z roweru schodzimy tuż przed stadionem miejskim w Zgorzelcu, na którym zlokalizowana jest strefa T2.

Po pozostawieniu roweru w strefie zmian, czeka nas ostatni już etap biegowy. Jedna pętla trasy biegowej liczy 2.5km i w zależności od dystansu, pokonujemy ją 2 lub 4 razy. Etap poprowadzony jest po ulicach Zgorzelca oraz parku. Trasa jest urozmaicona i bardzo przyjemna. Najlepsze czeka nas jednak na koniec! Na ostatnim okrążeniu nie robimy nawrotki przed stadionem, tylko wbiegamy na tartanową bieżnię, przyspieszamy ile sił nam pozostało i po około 300m przekraczamy linię mety! Na mecie czeka nas strefa finiszera, jedzonko i pyszne piwko! 🍻🍻🍻

Zapraszamy serdecznie na nasze zawody! Do wyboru Sprint indywidualnie lub w sztafecie, oraz Olimpijka! Każdy znajdzie coś dla siebie! Pakiet startowy już od 150zł!!!!
Link do zapisów:
Sprint/Olimpijka https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3524
Sztafeta Sprint: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3304

Udostępnij ten wpis: